Natuur terug in de Berkel

In mooiste routes via kanoweb
peddelroutes instappunten en kaarten

Met dit stralende weer is het echt tijd voor een heerlijke afzaktocht over de Berkel vanuit Lochem. Een mooie kans om de voortgang van de werkzaamheden tussen Lochem en Almen te volgen. Meteen buiten Lochem valt het al op hoeveel er aan het veranderen is. De rivier is hier gelijk al zo'n anderhalf keer breder. Rechts (nog) grotendeels de oorspronkelijke oever.

Meer ruimte voor water, maar ook de loop van de Berkel wordt momenteel aangepast om de rivier weer natuurlijker te maken. Dit betekent meer variatie in de oeverstructuur. Flauwe én steile oevers wisselenen elkaar af. Plekken met snelstromend water en rustige stukken. De rivier wordt weer dynamisch en het landschap krijgt een beetje van het oude karakter terug. Dit draagt niet alleen bij aan de natuur, maar ook aan de biodiversiteit. Het traject tussen Almen en Warken is al enkele jaren een mooi voorbeeld.

Wil je meer weten over dit project? Check dan de website van Waterschap Rijn IJssel. In ieder geval weer mooi om te zien hoe de Berkel zich geleidelijk in een veel natuurlijker landschap ontwikkelt. Een kort fotoblog van de dag. En.. Wanneer je gaat varen, hou rekening dat er voorlopig nog gewerkt wordt. Dus reken maar op flink wat modder in je boot.

Berkel Lochem Zandbanken aan de Lochemse zijde.

stuw Hoge Weide Bij stuw Hoge Weide is de weg van de overdraagplaats Twentekanaal verdwenen. Voorlopig dus enkel de 28km-versie via Lochem rond!

Berkel natuurlijke oever Kunstmatige natuur aan de ketting (net even voor Staringkoepel)


Berkel meer Bij het trekpontje bij de Staringkoepel is de Berkel even weer smal als vanouds om gelijk over te gaan in een flink "meer" met 'n klein eilandje. Volg de oude loop (rechts)

Berkel overzetten Aan alle stuwen prima voorzieningen. Gebruik de kanostoepen om over te dragen. Karretje altijd handig. Vooral als je vier keer mag sleuren

Berkel afsluiter De zon kleurt de dag nog even en het wordt snel fris. Een mooie dag, fijne momenten en weer leuke mensen ontmoet onderweg.