Kajak en kano routes:

Toplinks

SUP Holland 11 steden suppen MacBoat standuppadddleholland

Kano kajak specials

SUPHolland.nl

SUPHolland.nl is DE specialist op het gebied van Stand UP Paddle in Nederland en concentreert zich volledig op SUP.

SUPHolland.nl is ontstaan vanuit 100% passie voor de Stand Up Paddle en vanuit de overtuiging dat suppers in Nederland een echte SUP-only store verdienen.

Er wordt een totaal pakket aan Stand UP boards, peddels en SUP accessoires aangeboden. Van vlakwater tot wildwater tot golven, van recreatie tot fitness tot race/marathons. Het assortiment is compleet en bevat een groot aantal merken (oa. Paddle Surf Hawaii, Hobie SUP, Kialoa) die zich volledig op SUP richten en voorop lopen in de ontwikkeling van de SUP sport. www.supholland.nl biedt tevens de mogelijkheid tot demo en SUP instructie.
Website: SUPHolland.nl

Maak je eigen stand-up paddle

Dit voorjaar start MacBoat met een cursus om je eigen houten Stand Up paddle (SUP) te leren maken. Goedkoper en veel mooier dan een kant-en-klaar exemplaar. Bovendien heb je de voldoening van het zelf maken van dit mooie artikel. Een one-of-a-kind op maat!

Naar keuze kun je de peddel thuis schuren en afwerken of dat tijdens de tweede dag onder begeleiding in de werkplaats doen.

Tip: Het aanbrengen van logo, namen of teksten en het versterken van de peddel met glasvezeldoek en epoxy.

De eerstvolgende Peddelmaak cursussen staan gepland voor: zaterdag 6 februari en zondag 7 februari 2010 (stand-up peddel cursus)
Meer info: MacBoat

Alles over Stand up paddling

De Stand UP Paddle Community website 'Stand Up Paddle Holland' is de plaats waar Suppers uit Holland elkaar ontmoeten en hun ervaring en kennis met elkaar delen. De site bevat inmiddels een schat aan informatie met video's, foto's en ervaringen van leden. De site heeft tevens een forum en blogs van leden en is een aanrader voor iedereen met interesse in Stand Up Paddle.
Standuppaddleholland

Stand-up paddle - special

Deze special word je aangeboden door Supholland ©

Stand up paddle - Hawaiiaanse sport

De oude Hawaiianen vonden het staand peddelen uit. Er wordt alom aangenomen dat zij de sport al heel vroeg beoefenden. Begin van de 50'tiger jaren wordt het staand peddelen dan weer gesignaleerd in Waikiki. De zgn. ‘beachboys’ die staand op grote houten ‘surfboards’ met de toeristen in de golven peddelden en foto’s maakten.

Fotografie: © Anne-Marie Reichman

Maar de vorm van Stand UP Peddelen of suppen zoals we die nu kennen is toch wel toe te kennen aan surflegende Laird Hamilton. Hij zag dat de peddel een fantastisch hulpmiddel was voor het surfen in de golven. En in 2006 Stand Up peddelde Laird het Engelse Kanaal over. Hij deed 6 uur over de 43 kilometer tussen Engeland en Frankrijk. Hij toonde hiermee de potentie van Stand Up Paddle (SUP) en stond daarmee aan de basis van deze heel nieuwe sport .

SUP komt eraan!

De sport groeit onwaarschijnlijk hard in Hawaii, Amerika, Australië en inmiddels ook al in Engeland en Frankrijk. Stand Up ontwikkelt zich in meerdere richtingen. Triatleten suppen al marathons, wildwater fanaten suppen al op wildwater. Fitness liefhebbers gebruiken Stand Up Paddle voor hun full body work-out. Natuurliefhebbers beleven staand de natuur onder en boven water intenser door hun betere perspectief en surfers suppen inmiddels alle bekende en onbekende golven spots. Allemaal Stand up!

Fotografie: © Supholland

En omdat echt iedereen het kan en binnen een paar minuten met plezier op de plank staat, is de sport toegankelijk voor iedereen. Stand Up Paddle is weer een heerlijk alternatief om met de familie samen lekker aan en op het water plezier te hebben. Gewoon met je kids op de plank samen de honderden zwanen tellen op Muiderberg of een rondje Giethoorn of in de Weerribben peddelen en genieten van de natuur en stilte.

Elfstedentocht op de SUP

Voor de sportief ingestelde watersporters is het interessant te weten dat inmiddels al de eerste Elfstedentocht voor Stand Up Paddle is georganiseerd. Atleten vanuit heel de wereld zijn op uitnodiging van initiatiefneemster Anne-Marie Reichman naar Friesland gekomen om afgelopen September deze tocht te peddelen. De tocht is 200 km en wordt in 5 dagetappes gevaren. Afgelopen jaar was het een zware tocht door de vaak harde wind. Naar de ware Elfstedentocht traditie zou je kunnen zeggen.

In 2010 wordt de tocht weer georganiseerd voor Stand Up Paddle en dit jaar staat deelneming open voor iedereen. Tijdig starten met de voorbereidingen en training is wel van belang want de race staat inmiddels bekend als een van de zwaarste Stand Up Paddle marathons ter wereld! Het is inmiddels al bekend dat toppers uit heel de wereld Nederland weer zullen bezoeken voor deelname hieraan.
Meer info over 11-steden SUP tocht: www.supfryslan.nl

Staand of zittend?

Internationaal gezien zijn het inmiddels niet alleen kopstukken uit de Kano/kayak wereld die met plezier en succes Stand UP Peddelen. In eerste instantie wellicht gedreven door nieuwsgierigheid maar vervolgens gepakt door nieuwe mogelijkheden van de SUP sport zien we veel Kanoërs/kajakkers die door het ‘supvirus’ gepakt zijn.

Fotografie: © Supholland

Staand peddelen brengt een aantal voordelen en ook nadelen met zich mee. Als belangrijkste voordeel wordt door de meeste suppers genoemd dat je continu op je plank moet balanceren. Dat betekent dat je ook continu je spieren moet gebruiken om recht op te blijven staan. Gecombineerd met het peddelen betekent dat dus dat elke peddelsessie je een volledige workout geeft. Zeker als er wat windchop of deining is op het water is je volledige peddelsessie feitelijk ook een continue balans oefening. Een ander veel genoemd voordeel is dat je staand een veel beter overzicht van de omgeving hebt. Staand kan je ook over hoge kanten kijken en zie je ook wat er allemaal onder water gebeurt. Door het hogere perspectief kijk je ook verder waardoor het anticiperen op de wateromstandigheden eerder en daarmee beter/veiliger koers kunt bepalen. Dat geldt met name voor grootwater, wildwater en op zee in de golven.

Staand peddelen heeft soms ook nadelen. De belangrijkste zijn dat je staand natuurlijk veel windvang hebt en peddelen met tegenwind een extra inspanning vraagt. Verder is het behouden van je evenwicht in zeer kabbelige omstandigheden natuurlijk erg moeilijk. Maar grappig genoeg worden juist deze twee laatste aspecten vaak juist gezien als een onderdeel van de uitdaging van Stand Up Paddle.

Verder is een Stand Up paddle board veelal makkelijker te handelen en veelal goedkoper dan veel soorten kano’s. En daarnaast ben je niet afhankelijk van een kanopartner en kun je ook op dagen dat je even geen partner of oppas kunt vinden even snel alleen een rondje peddelen.

Daarnaast bieden allround Stand Up paddle boards veelal de mogelijkheid tot het gebruik van een windsurfzeil. Ook kun je met de meeste SUP boards zonder problemen je eerste golfjes peddelen op zee of zelfs de Atlantische golven in. Het is dus een ideaal platform om met de familie en op vakantie garantie te hebben voor fun op het water.

Stand Up Paddle

Uniek voor deze vorm van peddelen zijn de lange enkelbladige peddels. De lengte van de peddels is meestal zo’n 20 tot 25 cm langer dan de lengte van de supper zelf. Ben je dus 1,85 mtr dan zal je peddel ongeveer 2,05 mtr lang zijn. Voor Suppen in de golven wordt vaak een kortere lengte gekozen. Voor vlakwater touren of race vaak een wat langere peddel.

Fotografie: © Supholland

De lengte van de peddel is dus afhankelijk van de lengte van de supper, van de toepassing (waves/vlakwater/race) en van de sterkte van de supper. Een te groot peddelblad of een te lange peddel kan blessures opleveren. Laat je dus goed adviseren door een specialist en probeer vooral eerst eens te peddelen om te bekijken wat jij zelf plezierig vindt.

Peddels zijn er inmiddels in Aluminium, Glasvezel of in Carbon. Carbon is duurder materiaal en lichter, daarmee ook meestal duurder. En Houten peddels zijn met name geschikt voor zelfbouw. Inmiddels zijn er in Nederland al meerdere suppers die door het water glijden met een eigen gemaakte prachtig stukje houten vakwerk en worden er ook al workshops ‘houten peddel bouw’ gegeven. (www.macboat.nl)

Houten peddels zijn natuurlijk prachtig maar wel wat zwaarder dan de Carbon peddels. Veel Suppers kiezen voor de lichte Carbon peddels die bij lange peddelsessies wat comfortabeler en met minder inspanning te varen zijn. Peddel fabrikanten als bijv. Kialoa weten de perfecte combinatie tussen gewicht, flex en sterkte te realiseren in Carbon peddels. Check bij de overweging van een Carbon peddel altijd of de flex voldoende is.

De keuze van een peddel is veelal onderschat maar tenminste net zo belangrijk als de keuze voor de plank. Gedegen advies en testen is van belang om die peddel te vinden die bij jou past.