Kanotocht over de Oude IJssel
Gevaren en beschreven op 06-09-09 door Rob Nuij - afstand 24 km De "Oude IJssel" komt net voorbij Ulft Nederland in, dit is vanaf Doesburg plm. 24 km.
Je kunt naar Ulft varen met een overdraging boven Etten met kanosteigers bij de stuw, (100 mtr).
Op deze tocht gaan we naar Doetinchem en terug is 24 km met een pauze bij het dorpje Laagkeppel met aan beide kanten van de 3e brug prima kano steigers. Er is nu 7 km gevaren.
Als je uitstapt en de brug oversteekt, het straatje met vele galerieën doorloopt, is na 5 min lopen op de kruising restaurant de Gouden Leeuw.
Hier kun je prima terecht voor en hapje en een drankje en eventueel een toiletstop. (dit is tevens een verzorgingshuis).
Verder varend naar Doetichem (plm. 5 km) is net voor de 3e brug rechts een aanlegplaats voor bootjes.
Hier kun je de kano evt neerleggen voor een wandeling door het centrum van Doetinhem.
Net voorbij de 3e brug is een kano steiger aan het grasveld voor een pauze als je bij je kano wilt blijven.
Vanaf hier varen we terug met eventueel weer een pauze bij Laagkeppel.
Samenvattend: een mooie rustige route over een gering stromende Oude IJssel. Geen overdragingen.
Kaart: © Rob Nuij
Aanrijroute
De A12 langs Arnhem richting Emmerich (D) over de brug van de "IJssel" afrit 27 nemen, Westervoort. Uitkomend op weg N338 rechtsaf richting Giesbeek-Doesburg. Bij Beinum afslag nemen rechtsaf van de N338 af. Dit is de Didamseweg. 900 meter verder over de brug voor de schutsluis gelijk rechtsaf de parkeerplaats op. Zover mogelijk achterop de parkeerplaats de auto parkeren. Het hek door en je komt bij de instapplaats met een prima kanosteiger. Startplaats voor je kanotocht over de "Oude IJssel".
Vrienden op de fiets
Logeren voor een vriendenprijs bij 3700 particuliere logeeradressen.
voor fietsers, wandelaars, maar ook kajakvaarders die een meerdaagse tocht maken.
Vrienden op de Fiets wil het recreatief fietsen en wandelen bevorderen.
Zij doet dit door er voor te zorgen dat fietsers en wandelaars die meerdaagse tochten willen maken, overal onderdak kunnen vinden. Vrienden op de Fiets onderhoudt een uitgebreid netwerk van logeeradressen verspreid over het gehele land.
Dit zijn adressen van particulieren die, meestal in hun eigen woning, een aantal slaapplaatsen voor doortrekkende fietsers of wandelaars beschikbaar hebben. U kunt hier terecht voor logies met ontbijt voor de "vriendenprijs" van € 18,50- per persoon per nacht (excl. toeristenbelasting).
Ieder jaar geeft Vrienden op de Fiets een nieuw boekje uit met het volledige overzicht van beschikbare logeeradressen. In het boekje 2009 staan meer dan 3250 gastadressen in Nederland. Ook zijn er 220 gastadressen in België en 55 gastadressen in Duitsland, met name in de grensstreek.
Camping Siebieverden
Camping Siebieverden staat voor rust, ruimte en genieten.
Prachtig gelegen dicht bij de Oude IJssel biedt de camping u veel mogelijkheden om heerlijk van uw vakantie te genieten.
Vanaf de camping is het ongeveer 10 minuten lopen naar de Oude IJssel en hier kunt u de meegenomen kano (de camping heeft er zelf drie : twee eenpersoons en een tweepersoons) te water laten.
Een stukje verderop bij Laag-Keppel is bij de brug een kano stoep.
Camping Siebieverden

